Skóra dłoni

Skóra części grzbietowej ręki różni się od części dłoniowej. Pierwsza część charakteryzuje się cieńszym naskórkiem, małą ilością tkanki tłuszczowej, obecnością mieszków włosowych oraz gruczołów potowych i łojowych. Część dłoniowa posiada grubszy naskórek, większą ilość gruczołów potowych, za to nie posiada gruczołów łojowych.

Pod wpływem ciągłego mycia dłoni i stosowania środków dezynfekujących, które w dzisiejszych czasach są obecne na każdym kroku, skóra bardzo szybko się wysusza i ulega podrażnieniu. Polecamy zabieg regenerujący z wykorzystaniem cieplej parafiny. Na początku zostanie wykonany gruboziarnisty peeling dłoni, aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Umożliwia to głębsze wchłonięcie się składników aktywnych zawartych w masce, która zostanie nałożona jak kolejny etap zabiegu. Maska przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka dłoni, intensywnie nawilża, chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, poprawia miękkość i elastyczność naskórka. Następnie dłonie zostaną zamoczone w ciepłej parafinie, dzięki której działamy okluzyjnie na daną okolice, nadając skórze jedwabistą gładkość. 

Z czasem szczególnie widoczne na tej okolicy jest też postępującej starzenie się skóry. Spada elastyczność skóry, obserwuje się ubytki w tkance tłuszczowej, prześwitują coraz bardziej naczynia krwionośne, skóra szybciej ulega podrażnieniu, drobne ranki wolniej się regenerują. W tym przypadku dobrze się sprawdzi zarówno zabieg parafinowy, aby poprawić nawilżenie i gładkość skóry, ale polecamy również takie zabiegi jak złuszczanie kwasami, mikrodermabrazja, mezoterapia mikroigłowa czy mezoterapia igłowa. Szczególnie na uwagę w tym przypadku zasługuje mezoterapia igłowa, która charakteryzuje się największą wchłanialnością składników aktywnych. Zabieg polega na precyzyjnym podaniu preparatu za pomocą strzykawki i igły wgłąb skóry właściwej. Dzięki temu nie tylko jesteśmy w stanie wprowadzić głębiej porządne substancji aktywne, które świetnie regenerują, wygładzają i odżywiają skórę, ale również samym nakłuwaniem wywołujemy działanie regenerujące skórę. 

Kolejnym często spotykanym problemem są plamy barwnikowe. To jasno- lub ciemnobrunatne plamy występujące przeważnie na skórze najczęściej narażonej na promieniowanie UV. Miejscem szczególnie dotkniętym tą zmianą zabarwienia skóry jest część grzbietowa dłoni. W gabinetach specjalistycznych oprócz laseroterapii i środków farmakologicznych, stosuje się również peelingi chemiczne i mechaniczne. W naszym gabinecie proponujemy Państwu złuszczanie skóry kwasem glikolowym, salicylowym lub migdałowym, a także zabieg mikrodermabrazji.Podczas kuracji należy pamiętać o stosowaniu filtrów słonecznych, a także po zakończeniu serii zabiegów przez cały okres wiosenno-letni