KURACJE NAWILŻAJĄCE

Skóra sucha charakteryzuje się niską zawartością wody w naskórku, utrudnionym procesem wytwarzania lipidów oraz zaburzeniem procesu złuszczania się komórek warstwy rogowej naskórka. W wyniku tych procesów bariera ochronna ulega osłabieniu, a także zmniejsza się zdolność naskórka do produkcji naturalnego czynnika nawilżającego.

Na wystąpienie skóry suchej mogę mieć wpływ takie czynniki jak: predyspozycje genetyczne, fizjologiczne zmiany hormonalne, wiek pacjenta, środki myjące, detergenty, suche powietrze, słońce, mróz i inne.

Towarzyszy jej uczucie dyskomfortu, suchości, świądu, kłucia czy mrowienia. Jej powierzchnia jest nierówna, matowa i szorstka.

Aby odpowiednio o nią zadbać ważne jest aby pielęgnować ją zarówno codziennie w domowym zaciszu jak i w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Tłuste, ciężkie kremy zmniejszają ucieczkę wody z naskórka do tego stopnia, że zaburzają syntezę lipidów i procesów keratynizacji. Prawidłowo działający krem nawilżający powinien tylko częściowo hamować odparowywanie wody z naskórka przez co synteza lipidów i proces keratynizacji nie ulegnie zaburzeniom. Związki jakie powinny się znaleźć w dobrym kremie nawilżającym to m.in: oleje roślinne, tłuszcze zwierzęce, naturalne woski (wosk pszczeli, lanolina), węglowodory (olej parafinowy, wazelina), alkohole tłuszczowe, glicerydy.

Pakiet 3 zabiegów – 10 %

Pakiet 6 zabiegów – 15 %

slide_new_6

Polecane zabiegi nawilżające:

  • Infuzja tlenowa DermaOXY
  • I mask
  • Cell Fusion C
  • Mezoterapia igłowa
  • Mezoterapia bezigłowa