KURACJE DLA SKÓR NACZYNKOWYCH

Skóra każdego człowieka jest bardzo silnie unaczyniona. Tętniczki odżywiają w skórze właściwej mieszki włosowe i gruczoły potowe. Naczynia limfatyczne odżywiają głównie naskórek, który nie posiada naczyń krwionośnych.

Skóra naczyniowa bardzo często jest jasnego koloru z licznymi, prześwitującymi naczynkami krwionośnymi. Jest cienka, wrażliwa, delikatna i skłonna do alergii. Przeważnie jest to skóra sucha, rzadziej normalna czy łojotokowa.

Z czasem kruchość naczynek może powodować powstanie rumienia, który jest trwałym efektem rozszerzania i obkurczania się naczyń krwionośnych. Lokalizuje się on głównie na policzkach, nosie oraz brodzie.

Tzw. Teleangiektazje, czyli trwale rozszerzone naczynia krwionośne, są nasilane przez czynniki takie jak: ekspozycja na słońce czy solarium, wiatr, mróz, nagła zmiana temperatur, sauna, stres, kawa, ostre przyprawy, alkohol czy papierosy. Do pogorszenia się jakości skóry mogą się również przyczynić kosmetyki zawierające w swoim składzie takie substancje jak np. alkohol etylowy, glikol propylenowy czy alkohol benzylowy oraz choroby takie jak np. nadciśnienie, niewydolność krążenia, zaparcia i inne.

Właściwa pielęgnacja to postawa. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji domowej zaleca się wykonać serie zabiegów które uszczelnią naczynia krwionośne oraz wzmocnią i nawilżą skórę.

gabinet kosmetyczny Suchy Las

Polecane zabiegi dla skór naczynkowych:

  • Signature Facelift
  • I mask
  • Infuzja tlenowa DermaOXY
  • Peeling migdałowy
  • Peeling azelainowy
  • Mezoterapia bezigłowa